Co je konstelační magie pro byznys?

Magie pro byznys je volný cyklus tří jednodenních seminářů, ve kterých se budeme zabývat tím, co se (prozatím) na VŠE neučí. Kurz je určen jednak majitelům a majitelkám firem (min. 5 zaměstnanců), jednak lidem z vrcholového managementu větších firem. 

Den první: OSVÍCENÍ, 20. 2. 2024
Den druhý: VYTVÁŘENÍ, 26. 3. 2024
Den třetí: OKOUZLENÍ, 30. 4. 2024
Všechny tři termíny jsou úterý.

Každý den začíná v 9:30 a končí v 17:00. Semináře se konají v reprezentativních prostorech s “geniem loci” především v Praze. Na každý den se můžete přihlásit jednotlivě, nebo jako výhodný balíček si můžete zaplatit všechny tři dny. Přihlašovací formulář najdete na konci této stránky. 

Jistota a úspěch

V dnešním nejistém světě hledáme, jak se vyhnout rizikům a ztrátám a jak nad tím, co děláme a jak žijeme, neztratit kontrolu. To nám ale nestačí – pokud podnikáme, chceme být také úspěšní. Poslední dobou se  definice úspěchu mění – již nechceme mít úspěch na úkor někoho, ale v souladu s ostatními, se zaměstnanci, zákazníky a okolním světem. 

Přitom se ovšem často koncentrujeme pouze na vědomou a racionální stránku vedení a mnohdy přehlížíme intuitivní, nebo, jak by se také dalo říci, „magickou“ složku našeho jednání. Magie totiž není kouzlení se svíčkami a s Harry Potterem má jen málo společného.

Mnoho lidí si neuvědomuje neustálou přítomnost “magie” v každodenním životě. Ať už jste okouzleni vtipnou reklamou, hltáte seriály na Netflixu, fandíte fodbalu nebo propadáte masovým náladám, magie – tedy způsob PODPRAHOVÉHO ovlivnění je opravdu všude. Napadlo vás už, JAK to vše využít vědomně?  

Co je moderní magie?

„Magie je umění způsobit změnu v souladu s vůlí“ říká Peter Carroll ve svých knihách o magii a já dodávám, že toto umění je možné jen tehdy, pokud vykročíme z našeho přesvědčení (belief), které nám říká, že „to nepůjde“, popřípadě že „to není možné“. Pokud jsme kdesi hluboko uvnitř o něčem přesvědčeni (že žijeme v nedostatku, nemáme čas, že je život boj), nestačí, když se „rozhodnu“ pro opak. 

Mé přesvědčení nutno změnit, a to za pomocí nějaké lsti. Prakticky všechny druhy magie nejsou nic jiného, než tato lest – finta, skrze kterou na chvíli vyřadím ze hry svůj pevný názor na věc. A v tutéž chvíli se může stát „zázrak“ a dojde ke změně. Přesně to se děje v konstelacích. 

“Před našimi zraky se odehraje něco, co nás chytne, okouzlí, čemu na chvíli uvěříme, ale co je jiné, než naše „obvyklé“ přesvědčení. Právě v tomto okamžiku fascinace se náš starý pohled na svět mění.”

Jak bude kurz “Konstelační magie pro byznys” probíhat?

První setkání bude stát pod motem “Osvícení”.
Budeme se zabývat vizí, účelem podnikání, jeho přesahem i tím, co přesahuje nás všechny. Skrze konstelace se podíváme na to, co stojí za naší každodenní činností, odkud jsme se tu vzali a kam míříme. Co je to, co dává všemu smysl a jak se můžeme napojit na inspiraci.

Druhé setkání bude o “Vytváření”.
V tomto díle se podíváme na to, jak se tvoří naše rozhodnutí, do jaké míry jsme ochotni se podat naší intuici, jak nám do úsudků zasahují stará přesvědčení a jaké metody a ingredience potřebujeme, abychom naši vizi převedli do fungující reality. Půjde zde také o finanční základ našeho podnikání a omezující okolnosti a jejich odstranění.

Třetí setkání jsem nazval “Okouzlení”.
Zde se budeme zabývat tím, co nám ve vizi a její realizaci může pomoci. Setkáme se s magickými egregory – s archetypy, pra-vzory, dřímajícími v kolektivním nevědomí, budeme se zabývat technikami vizualizace, invokace a do jisté míry i moderními formami modlitby. I zde nám v tom budou pomáhat konstelace a konstelační cvičení.

Termíny setkání a cena

První setkání se uskuteční 20. února 2024 v divadle Kolowrat, Praha-Staré město.
Druhé setkání bude 26. března 2024 v Kaiserštejnském paláci v Praze na Malé straně
Třetí setkání 30. dubna 2024 v divadle Bravo! v Praze-Braníku. 

Zvýhodněná cena za všechna tři setkání je 21.000,- Kč (plus DPH)
Cena za JEDNO setkání je 7500,- (plus DPH)

Na celý kurz se můžete přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře níže, díky kterému vám bude rovnou vystavena a zaslána faktura. Pokud máte zájem pouze o jedno nebo dvě setkání, prosím, napište nám na info@lenka-konecna.cz a my vám fakturu vystavíme individuálně jen na daný počet setkání. Platba je možná jak v českých korunách tak i v eurech. Stačí ve formuláři zadat typ měny. 

Prosíme o pochopení: Kurz je určen jednak majitelům a majitelkám firem (min. 5 zaměstnanců), jednak lidem z vrcholového managementu větších firem. Pokud tuto podmínku nesplňujete, rádi vás přivítáme na jednodenním kurzu byznysových konstelací “Královská cesta”, informace o termínechí:  najdete zde.  

Bude vás zajímat: V pondělí 5. 2. 2024 vysíláme na FB stream – rozhovor Jana Bílého s Lenkou Konečnou na téma “Má šamanismus a magie v byznysu místo?”
Stream je volně přístupný přes FB prezentaci Jana Bílého (https://www.facebook.com/jan.bily.666